Na liście świątecznych zakupów prezent dla mamy zajmuje jedną z najważniejszych pozycji. Czym charakteryzuje się idealny podarunek? Czy może być to literatura podejmująca tematykę bliską kobiecemu sercu, subtelna i emocjonująca zarazem? Nie ulega wątpliwości, że najbardziej lubimy upominki nietuzinkowe, zaskakujące i pozwalające na spędzenie czasu w przyjemny sposób. Ciekawa książka posiada każdą z tych cech. Intryguje i trzyma w napięciu, po prostu nie pozwala się nudzić. Wybierz jedną z przedstawionych propozycji, jeśli chcesz podarować mamie coś wyjątkowego.

Klimat Bliskiego Wschodu w literaturze

“Jestem córką szejka” Laili Shukri to powieść obyczajowa, której główną bohaterką jest Amira. Dziewczyna pochodzi z arabskiego rodu i wiedzie luksusowe, niemalże bajkowe życie. Nadchodzi jednak moment, gdy przekonuje się, że istnieje coś, czego w nim brakuje. Ta doskonale napisana, barwna historia sprawdzi się wyśmienicie, gdy chcemy kupić fajny prezent dla mamy na święta ze strony www.taniaksiazka.pl. Orientalny świat pokazany przez autorkę urzeknie nie tylko pasjonatów najodleglejszych zakątków naszej planety, a wzruszająca fabuła wzbudzi refleksję dotyczącą tego, czym jest prawdziwe szczęście.

Galicja i Kraków w XIX wieku


Twoja mama interesuje się historią i chętnie sięga po książki, których akcja dzieje się w przeszłości? W takim razie podaruj jej “Obcą”, powieść będącą pierwszą częścią serii “Apteka pod Złotym Moździerzem”. Wyraziste, silne i odważne postaci kobiece oraz wyjątkowy klimat XIX-wiecznego Krakowa to niejedyne mocne strony tej prozy. Wielowątkowość i różnorodność tematyczna przybierają tutaj naprawdę udaną formę, co sprawia, że powieść wciąga i fascynuje najbardziej wymagającego czytelnika. Na szczególne pochwały zasługują zgrabne, niemalże plastyczne opisy. Dzięki nim bohaterowie ukazują się w wyobraźni odbiorcy niczym prawdziwe osoby, a przedstawione miejsca i wydarzenia nabierają wyraźnych konturów.